Fala uderzeniowa / akustyczna

Fala uderzeniowa / akustyczna
Nju Skin Gdańsk – Fala uderzeniowa / fala akustyczna to nowoczesna terapia, która obecnie jest co raz częściej wykorzystywana nie tylko w fizjoterapii, ale również jako zabieg medycyny estetycznej do walki z cellulitem.

Czym jest i jak powstaje fala uderzeniowa?
Fala uderzeniowa jest zjawiskiem powstającym w naturze w wyniku wyładowania atmosferycznego i jest słyszalna z wielu kilometrów. Fala uderzeniowa jest falą mechaniczną, inaczej akustyczną – o częstotliwości od 16 do 20 Hz. Fala uderzeniowa z definicji jest gwałtownym wzrostem ciśnienia gazu o bardzo wysokiej amplitudzie. Przenosi ona energię na duże odległości.
Fala uderzeniowa wytworzona w wyspecjalizowanych urządzeniach jest generowana w cylindrze aplikatora o kształcie pistoletu. Jeden jego koniec jest zamknięty metalową membraną i w którą wystrzeliwany jest pocisk za pomocą sprężonego powietrza.
Po zderzeniu, wytwarzana jest fala uderzeniowa i poprzez metalową membranę, rozprzestrzenia się ona promieniowo. Przez wibracje fala uderzeniowa dochodzi do tkanki łącznej i tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg
Jednym z ważniejszych etapów zabiegu to rozmowa ze specjalistą, a następnie przedstawienie problemu oraz wybranie obszaru terapii. Następnie na miejsce zabiegowe zostanie nałożony żel do USG, aby usprawnić przewodzenie fal akustycznych.
Specjalną głowicą wyposażoną w dedykowaną do zabiegi i dopasowaną do wielkości problemu oraz rodzaju skóry nakładką wykonuje się masaż zgodnie z przebiegiem naczyń limfatycznych.
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Fala uderzeniowa – wskazania w kosmetologii
Terapia falą akustyczną, która jest wykorzystywana głównie w fizjoterapii obecnie jest też jedną z najbardziej skutecznych metod w zwalczaniu cellulitu. Oprócz tego w medycynie estetycznej falę stosuję się w:
miejscowej otyłości
ujędrnianiu stref zwiotczałych (pośladki, ramiona)
relaksacji skóry
liftingu
liposukcji
drenażu limfatycznym

Fala uderzeniowa – działanie na cellulit
Obecnie cellulit jest problemem dotyczącym coraz większej ilości kobiet. Przyczyn jego powstania jest wiele. Początkowe fazy cellulitu można z powodzeniem pokonać podstawowymi sposobami np. masażami, jednak te bardziej zaawansowane (stopień III i IV) wymagają często zastosowania specjalistycznych zabiegów takich jak np. fala uderzeniowa.

FORMOWANIE SIĘ CELLULITU
Terapia cellulitu w większości opiera się na działaniu stymulującym metabolizm komórkowy oraz zwiększającym mikrokrążenie. Fala uderzeniowa wpływa na przebudowę kolagenu w obszarze występowania cellulitu u większości pacjentów. Powoduje ona przemodelowanie włókien kolagenowych skóry. Dzięki oddziaływaniu fali akustycznej na fibroblasty następuje pobudzenie wytwarzania kolagenu dzięki czemu zwiększa się gęstość skóry.
Fala uderzeniowa jest zdecydowanie jedną z prostszych i niedającą skutków ubocznych metod, która nie tylko działa stymulująco, ale także mechaniczne na tkankę tłuszczową. Zabiegi falą akustyczną powodują rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. Następuje zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych poprzez ich rozpad. Uwalniane są trójglicerydy, które następnie są metabolizowane i wydalane. Dodatkowo poprawia się jędrność naskórka oraz elastyczność skóry.

Efekty stosowania fali akustycznej:
poprawa mikrokrążenia
wzmocnienie tkanki łącznej
redukcja komórek tłuszczowych
przyspieszenie metabolizmu tkankowego
pobudzenie produkcji kolagenu
zwiększenie dopływu krwi i substancji odżywczych do tkanek
modelowanie sylwetki
polepszenie stanu rozstępów i blizn

Należy oczywiście również mieć świadomość tego, że fala uderzeniowa, tak jak i inne zabiegi z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej stosowane w leczeniu cellulitu, nie jest samodzielnym czynnikiem dającym 100% skuteczności. Istotny wpływ na poprawę stanu skóry mają dodatkowe czynności np. aktywność fizyczna, zdrowa dieta czy wypijanie dużej ilości wody, w celu wyprowadzenia z organizmu substancji, które uwolniła fala uderzeniowa. Wszystkie te działania znacząco zwiększają skuteczność każdego zabiegu.

Zalecana ilość zabiegów:
Zaleca się wykonanie 6-10 zabiegów w odstępach jeden zabieg co tydzień.
Przeciwwskazania
ciąża
okres karmienia piersią
rozrusznik serca
cukrzyca
choroby układu krążenia
choroby nowotworowe
niewydolność nerek
niewydolność wątroby

Kontakt

ul. Pi­lo­tów 3/25, 80–460 Gdań­sk-Za­spa
pa­saż han­dlo­wy obok ko­ścio­ła

Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl