Fala uderzeniowa / akustyczna

Nasz gabinet Nju Skin Gdańsk oferuje skuteczne i bezpieczne zabiegi przy wykorzystaniu fali akustycznej (uderzeniowej). Są one rekomendowane nie tylko w trakcie fizjoterapii. Świetnie sprawdzają się również jako zabiegi medycyny estetycznej. Przede wszystkim są wyjątkowo efektywne pod kątem walki z niechcianym cellulitem. Czym charakteryzują się te zabiegi? Jak wyglądają w praktyce? Poznaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego zagadnienia.

Fala uderzeniowa w Nju Skin Gdańsk – czym się charakteryzuje?

Warto wiedzieć, że fala uderzeniowa to zjawisko, które występuje w naturze. Powstaje na skutek wyładowania atmosferycznego. Ciekawostką jest to, że fala uderzeniowa generuje ogromną ilość decybeli przez co jest słyszalna… z odległości wynoszącej nawet kilka kilometrów. Warto wyjaśnić, że fala uderzeniowa to fala mechaniczna (określana w literaturze także jako akustyczna). Ma ona częstotliwość wynoszącą od 16 Hz do 20 Hz. Fala uderzeniowa to szybki, gwałtowny wzrost ciśnienia gazu. To zjawisko cechuje się stosunkowo bardzo wysoką amplitudą. Warto wiedzieć, że fala uderzeniowa potrafi przenieść energię na stosunkowo duże odległości.

Może ona występować jednak nie tylko w naturze, ale także w odpowiednich urządzeniach, które są dostępne w naszym gabinecie. Jak to wszystko dzieje się jednak w praktyce? W tym przypadku fala uderzeniowa jest generowana w cylindrze aplikatora mającego kształt pistoletu. Warto dodać, że jeden z jego końców jest zamknięty przy pomocy metalowej membrany. To właśnie w nią wystrzeliwany jest pocisk przy pomocy sprężonego powietrza. Kiedy następuje zderzenie, dochodzi do wytworzenia fali uderzeniowej. Dzięki metalowej membranie rozprzestrzenia się ona w sposób promieniowy. Fala uderzeniowa, poprzez wibracje, dochodzi natomiast do tkanki łącznej oraz tak samo do tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Na samym początku jest przeprowadzany wywiad medyczny. Pacjenci powinni dokładnie określić swój problem, a także opisać, co chcieliby uzyskać dzięki zabiegom. Na tej podstawie fachowcy z naszego gabinetu będą w stanie pomóc i doradzić na przykład odpowiedni obszar terapii. Co dzieje się w dalszej kolejności? Następnie jest nakładany żel do USG (na miejsce zabiegowe). Wszystko po to, żeby przewodzenie fal akustycznych zostało maksymalnie usprawnione. W czasie sesji wykorzystuje się specjalną głowicę z nakładką. Jest ona dokładnie dopasowana do rodzaju zabiegu oraz wielkości problemu. Masaż jest przeprowadzany zgodnie z przebiegiem naczyń limfatycznych. Warto zauważyć, że wszystko jest w 100% bezbolesne. Po zabiegu tego typu w Nju Skin Gdańsk nie jest zatem wymagana żadna rekonwalescencja.

Fala uderzeniowa w Nju Skin Gdańsk – jakie występują wskazania pod kątem kosmetologii?

Fala akustyczna jest obecnie stosowana nie tylko w fizjoterapii. Świetne efekty daje także w dziedzinie kosmetologii. Okazuje się, że fala uderzeniowa m.in. bardzo dobrze radzi sobie ze zwalczaniem cellulitu. Masz problemy z tym schorzeniem? Chcesz posiadać o wiele lepszą, atrakcyjniejszą sylwetkę? W takiej sytuacji zapraszamy do nas. Kiedy jeszcze warto zdecydować się na zabiegi w tej kategorii?

 • lifting
 • liposukcja
 • relaksacja skóry
 • miejscowa otyłość
 • drenaż limfatyczny
 • ujędrnianie stref zwiotczałych (chodzi m.in. o pośladki, czy ramiona)

Jak fala uderzeniowa w Nju Skin Gdańsk działa na cellulit?

Nie brakuje kobiet borykających się z tym właśnie problemem. Są zaś rozmaite aspekty, które przyczyniają się do powstawania coraz większej warstwy cellulitu. Z początkowymi fazami tego kłopotu można efektywnie poradzić sobie przy pomocy podstawowych sposobów. Chodzi np. o masaże wykonywane przez profesjonalistów mających duże doświadczenie i wiedzę na ten temat. W przypadku bardziej zaawansowanych kłopotów (chodzi o stopień III lub IV) należy zastosować specjalistyczne zabiegi. Jest to właśnie m. in. fala uderzeniowa.

Tworzenie się cellulitu

Jak można uzyskać satysfakcjonujące efekty? W głównej mierze bazuje się na działaniu, które ma za zadanie stymulować metabolizm komórkowy oraz zwiększać mikrokrążenie. Fala uderzeniowa przyczynia się do przebudowy kolagenu w miejscu, gdzie cellulit najczęściej występuje. Terapia pomaga między innymi odpowiednio przemodelować włókna kolagenowe skóry. Na skutek oddziaływania fali akustycznej na fibroblasty dochodzi zaś do pobudzenia wytwarzania kolagenu. Na skutek tego zwiększa się gęstość skóry, co jest oczywiście zjawiskiem bardzo pożądanym.

Fala uderzeniowa to bez wątpienia jedna z najprostszych metod. Terapia jest skuteczna i bezpieczna, dlatego nie musisz obawiać się o skutki uboczne. Ta metoda działa nie tylko stymulująco, ale także mechanicznie na tkankę tłuszczową. To bardzo istotne. Przy pomocy zabiegów wykorzystujących falą akustyczną można liczyć na efektywne rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. Powoduje to natomiast zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych (poprzez ich rozpad). Dzięki temu są uwalniane trójglicerydy. Co dzieje się w dalszej kolejności? Są one naturalnymi procesami organizmu metabolizowane i wydalane. Ponadto poprawia się jędrność naskórka, jak i sama elastyczność skóry.

Jakie są efekty po stosowaniu fali akustycznej?

 • tkanka łączna jest wzmocniona
 • poprawa mikrokrążenia
 • metabolizm tkankowy jest przyspieszony
 • redukcja komórek tłuszczowych
 • produkcja kolagenu jest pobudzona
 • zwiększa się dopływ krwi i substancji odżywczych do tkanek
 • polepszenie stanu rozstępów i blizn
 • sylwetka jest wymodelowana

Warto mieć świadomość tego, że fala uderzeniowa (podobnie jak inne zabiegi z obszaru kosmetologii, czy medycyny estetycznej, które są stosowane w leczeniu cellulitu) nie jest samodzielnym czynnikiem, który gwarantuje 100% efektywności. Bardzo duży wpływ na poprawę stanu skóry mają zatem też inne aspekty. Chodzi m.in. o zdrowe odżywianie, czy regularną aktywność fizyczną. Istotne jest także wypijanie dużej ilości wody. Po to, by wyprowadzić z organizmu substancje, które zostały uwolnione na skutek działania fali uderzeniowej. To wszystko ma zaś wpływ na skutki zabiegu. Warto o tym pamiętać.

Rekomendowana ilość zabiegów

Zaleca się wykonać od 6 do 10 zabiegów (w odstępach wynoszących 7 dni).

Jakie są przeciwwskazania?

 • karmienie piersią
 • ciąża
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • choroby układu krążenia
 • cukrzyca
 • nowotwory
 • niewydolność wątroby
 • niewydolność nerek

Kontakt

ul. Pi­lo­tów 3/25, 80–460 Gdań­sk-Za­spa
pa­saż han­dlo­wy obok ko­ścio­ła

Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl

  0 komentarzy:

  Dodaj komentarz

  Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
  Feel free to contribute!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *