Liposukcja ultradźwiękowa brzucha

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha w Nju Skin Gdańsk

W gabinecie Nju Skin Gdańsk możesz zdecydować się na liposukcję ultradźwiękową. Sprawdź, dlaczego w ogóle warto wybrać taki zabieg z szerokiej oferty.

Podstawowe informacje

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg, który jest nieprzypadkowo tak popularny. Warto wiedzieć, że to metoda nie tylko skuteczna, ale także wyjątkowo bezpieczna i bezbolesna. Dlaczego jednak warto zdecydować się na to rozwiązanie? Liposukcja ultradźwiękowa pozwala efektywnie usprawnić proces dotyczący usunięcia zbędnej oraz jednocześnie opornej tkanki tłuszczowej. W porównaniu do zwykłej liposukcji, nie jest wymagana tak naprawdę żadna rekonwalescencja po wykonanym zabiegu. Warto zatem wziąć tę metodę pod uwagę. Szczególnie, jeśli odchudzanie obejmujące nie tylko stosowanie właściwej, dobrze zbilansowanej diety, ale także aktywność fizyczną, nie daje satysfakcjonujących wyników.

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala dokładnie wymodelować te obszary naszego ciała, które zawierają zbędną tkankę tłuszczową. Warto zauważyć, że opisywany zabieg nie jest jednak samodzielną metodą leczenia nadwagi. To opcja, która ma na celu uzupełnienie wszystkich podejmowanych do tej pory aktywności zmierzających do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Lipoliza ultradźwiękowa w Nju Skin Gdańsk – jaka jest zasada działania?

Na tkankę tłuszczową konkretnej partii ciała działa m.in. głowica. Jest ona zaś źródłem ultradźwięków o stosunkowo bardzo dużej mocy. Poza tym wykorzystuje się odpowiednie częstotliwości. Ultradźwięki, które są emitowane przez urządzenie, docierają wyłącznie do komórek tłuszczowych. Towarzyszące temu procesowi wibracje mają z kolei na tyle wysoką częstotliwość, że na skutek ich działania wzrasta metabolizm komórek, a zwapnienia ulegają rozdrobnieniu. Z kolei krążenie krwi jest szybsze w porównaniu do stanu przed zabiegiem. Na skutek występowania zjawiska kawitacji pęcherzyki próżni implodują. Dzięki temu jest zaś uwalniana energia rozrywająca np. błony komórkowe. To natomiast powoduje ich zniszczenie.

Uwolnione trójglicerydy (z komórek tłuszczowych) powinny być następnie wyeliminowane z organizmu naturalną drogą przy pomocy sprawnie działającego układu limfatycznego, a następnie wydalone wraz z moczem. W celu uzyskania lepszych efektów dobrze byłoby połączyć ten zabieg z drenażem limfatycznym. Po to, by zminimalizować ryzyko ich ponownego wchłonięcia.

Na skutek dopasowania odpowiednich częstotliwości można uzyskać optymalne działanie fal. Jest ono zaś na tyle dokładne, że zabieg nie działa w żadnym wypadku na otaczające tkanki. To bardzo istotna informacja. Tym samym nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia np. tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, czy nerwów.

To metoda w 100% bezpieczna

Zabieg lipolizy ultradźwiękowej nie jest wykonywany wokół głowy ani z frontu szyi. O czym jeszcze warto wspomnieć? Ten zabieg jest realizowany na tak zwany fałd skórny. Z kolei zastosowana wiązka ultradźwięków jest ukierunkowywana niemalże równolegle do powierzchni ciała. Na dodatek w trakcie emisji fal ultradźwiękowych są omijane duże narządy miąższowe (takie jak wątroba, nerki, śledziona) oraz okolica miednicy mniejszej (jajniki).

Jak dokładnie przebiega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa trwa od 15 minut do maksymalnie pół godziny (wszystko jest zaś zależne od partii ciała, która jest poddawana zabiegowi). Na skórę jest nakładany specjalny preparat sprzęgający. Następnie fachowcy, pracujący w gabinecie Nju Skin Gdańsk, wykonują (okrężnymi ruchami) powolny masaż przy pomocy głowicy.

Warto podkreślić, że liposukcja ultradźwiękowa nie wymaga rekonwalescencji. To zabieg bezbolesny, a skóra pozostaje w 100% nienaruszona.

Ile zabiegów jest potrzebnych do uzyskania satysfakcjonujących wyników?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy tutaj od obecnego stanu konkretnego Pacjenta, jak i wybranej partii ciała. Niekiedy wystarczy tylko jeden zabieg, by rezultaty były naprawdę zadowalające. W innych przypadkach potrzeba kilku sesji, które są zaś wykonywane w tygodniowych odstępach czasowych. Jeśli ilość tkanki tłuszczowej jest stosunkowo duża, to zabieg można wykonać nawet 2 razy w ciągu jednego tygodnia. Aby uzyskać naprawdę widoczne rezultaty w stosunkowo otłuszczonych miejscach, rekomenduje się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów (najlepiej, by były one realizowane w odstępach wynoszących około 4 -7 dni).

Efekty widoczne… już po jednym zabiegu lipolizy ultradźwiękowej!

Jeśli nagromadzonej tkanki tłuszczowej jest stosunkowo niewiele, wystarczy tylko jeden zabieg, aby można było liczyć na widoczne efekty. Już dzięki niemu nastąpi znacząca redukcja tkanki tłuszczowej w obrębie konkretnej partii ciała. Poza tym poprawi się elastyczność oraz ujędrnienie skóry. To nie wszystko. Metabolizm, jak i przemiana materii będą przyspieszone. To natomiast pomaga (dzięki rozbijaniu związków koloidalnych) efektywnie eliminować cellulit.

Dlaczego zabieg jest efektywny, a rezultaty trwałe?

Lipoliza ultradźwiękowa na skutek zastosowania odpowiednich, właściwie ustawionych parametrów zabiegowych, przyczynia się do pękania błon komórkowych adipocytów raz na zawsze. Dzięki temu są one w 100% wyeliminowane. Na skutek pęknięcia błon komórkowych, tłuszcz zgromadzony wewnątrz jest o wiele szybciej usuwany, gdyż nie ma żadnych przeszkód, które musiały być wcześniej pokonane. Na dodatek permanentne usunięcie adipocytu (komórki tłuszczowej) pozbawia ją, raz na zawsze, możliwości nie tylko wyłapywania, czy magazynowania, ale również tak samo przetwarzania tłuszczu w związki koloidalne.

Czy liposukcja ultradźwiękowa to lepsza opcja od biostymulacji?

Adipocyt (komórka tłuszczowa) to swoisty magazyn. Pobiera on, przetwarza i jednocześnie magazynuje tłuszcz. Gdy zaś zachodzi taka potrzeba, ten tłuszcz może oddawać do organizmu w postaci paliwa. Dzieje się tak zaś na skutek podniesienie jego metabolizmu.

Biostymulacja (dzięki zastosowaniu lipolasera, prądów, procesu termogenezy bezdrżeniowej, czy innych zabiegów mających na celu podnoszenie metabolizmu) odpowiada za przyspieszone wydalanie tłuszczu w naszym organizmie. Jest to swoiste dostarczanie paliwa. Druga strona tego medalu jest jednak taka, iż to paliwo powinno być spożytkowane np. poprzez odpowiednie ćwiczenia itp. Intensywne zabiegi sprawiają, że adipocyty tracą swój ładunek. Warto jednak zauważyć, że zawsze są gotowe do przyjęcia nowej dawki tłuszczu. Na skutek tego zabiegi biostymulacyjne często prowadzą do tak nielubianego efektu jo-jo… Jeśli zaś zdecydujesz się na lipolizę ultradźwiękową, to spalasz magazyny. Nigdy zatem adipocyt nie będzie już mógł zmagazynować tłuszczu! Dlatego właśnie ten zabieg jest uważany nie tylko za szybki, ale także za trwały. W przypadku tej metody nie trzeba martwić się efektem jo-jo. Komórki są permanentnie usuwane.

Jak wygląda przygotowanie do lipolizy ultradźwiękowej?

Z racji tego, że tłuszcze są wydalane z moczem, ważne jest to, aby pacjent przez jak najdłuższy czas (nawet przez około tydzień przed zabiegiem) zaczął codziennie pić minimum 1,5 litra wody (poza innymi płynami, które są przyjmowane w trakcie posiłków). To kluczowe, ponieważ właściwe nawodnienie tkanki tłuszczowej oddziałuje na proces jej prawidłowego rozbijania przy pomocy fal ultradźwiękowych. Po zakończonym zabiegu zwiększona podaż płynów gwarantuje natomiast lepsze oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn.

Jakie są przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg generalnie nie tylko skuteczny, ale także bardzo bezpieczny. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad. Warto dokładnie odpowiadać na pytania zadawane w czasie wywiadu medycznego. Po to, by zidentyfikować ewentualne przeciwwskazania. Nie jest ich dużo, aczkolwiek jeśli występują, to zabieg niestety nie może być przeprowadzony.

Na co należy szczególnie zwracać swoją uwagę?

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • ostry stan zapalny, który właśnie teraz toczy się w organizmie
 • wszczepiony rozrusznik serca i zespolenia metalowe (implanty w ciele)
 • zwiększona temperatura ciała
 • rozmaite choroby autoimmunologiczne
 • nadciśnienie tętnicze
 • zmiany na skórze
 • cukrzyca
 • przyjmowanie medykamentów, które rozrzedzają krew i niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Nju Skin Gdańsk liposukcja cennik

Jakie są najczęstsze błędy w procesie odchudzania przy zastosowaniu liposukcji ultradźwiękowej?

Warto wiedzieć, iż fale nie działają na otaczające tkanki. Nie ma zatem ryzyka uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych, czy narządów wewnętrznych.

Z czym trzeba się ewentualnie liczyć? Ryzyko dotyczy możliwości przegrzania tkanki. W związku z tym sprzęt musi być stosowany przez wykwalifikowany personel, który zachowa wszelkie środki ostrożności. W Nju Skin Gdańsk bardzo troszczymy się o ten właśnie aspekt. Fachowcy dbają o to, by w czasie zabiegu omijać okolice głowy, szyi, a także rejon miednicy. Głowica musi być skierowana tak, by kierować fale praktycznie równolegle pod kątem powierzchni ciała.

Po zabiegu pacjent musi przestrzegać diety oraz być aktywnym fizycznie. Jest to niezbędne, by efekty się utrzymywały. O czym jeszcze warto wspomnieć? Jeśli zabieg był wykonywany w przypadku relatywnie dużej ilości tkanki tłuszczowej, to należy zastosować także drenaż limfatyczny. Po to, by szybciej usunąć toksyny. Dzięki temu nie ma także możliwości, by doprowadzić do zalegania martwych komórek w obrębie przestrzeni międzykomórkowej.

Kontakt

ul. Pi­lo­tów 3/25, 80–460 Gdań­sk-Za­spa
pa­saż han­dlo­wy obok ko­ścio­ła

Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl

  0 komentarzy:

  Dodaj komentarz

  Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
  Feel free to contribute!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *