Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa

Nju Skin Gdańsk proponuje: Liposukcja ultradźwiękowa np. brzucha to bezpieczny, precyzyjny i bezbolesny zabieg, który pozwala usprawnić proces usunięcia zbędnej i opornej tkanki tłuszczowej. W porównaniu do tradycyjnej liposukcji nie jest konieczna rekonwalescencja po zabiegu. Dlatego warto wziąć go pod uwagę, jeśli plan odchudzania, obejmujący prawidłowy jadłospis i aktywność fizyczną, nie daje do końca zadowalających rezultatów.

Liposukcja ultradźwiękowa pomaga wymodelować te partie ciała, które nie chcą poddać się diecie ani ćwiczeniom. Lipoliza ultradźwiękowa nie jest samodzielną metodą leczenia nadwagi ale metodą uzupełniającą wszystkie działania na rzecz odchudzania.

Lipoliza ultradźwiękowa: zasada działania

Głowica będąca źródłem ultradźwięków o bardzo dużej mocy i zastosowanie odpowiedniej częstotliwości oddziałuje bezpośrednio na tkankę tłuszczową wybranej partii ciała. Ultradźwięki emitowane przez urządzenie docierają tylko do komórek tłuszczowych. Wibracje jakie temu towarzyszą mają tak wysoką częstotliwość, że w ich wyniku wzrasta metabolizm komórek, zwapnienia ulegają rozdrobnieniu, a krążenie krwi przyspiesza. Poprzez mające miejsce zjawisko kawitacji – pęcherzyki próżni implodują i uwalniania jest przy tym energia rozrywająca np. błony komórkowe – powodując ich zniszczenie.

Uwolnione z komórek tłuszczowych trójglicerydy powinny zostać następnie usunięte z organizmu naturalną drogą za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Dla najlepszych efektów warto zabieg połączyć z drenażem limfatycznym aby zminimalizować ryzyko ich ponownego wchłonięcia.

Działanie fal dzięki dopasowaniu odpowiednich częstotliwości jest na tyle precyzyjne, że zabieg nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i nerwów.

To bezpieczne!

Lipolizy ultradźwiękowej nie wykonuje się wokół głowy ani z frontu szyi, ponadto zabieg wykonywany jest na tzw. fałd skórny, a wiązka ultradźwięków kierowana jest niemalże równolegle do powierzchni ciała. Ponadto w trakcie emisji fal ultradźwiękowych omijane są duże narządy miąższowe (wątroba, nerki, śledziona) oraz okolica miednicy mniejszej (jajniki).

Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Sam zabieg trwa 15-30 minut, w zależności od partii ciała. Na skórę w rejonie poddawanym zabiegowi nakłada się specjalny preparat sprzęgający po czym okrężnymi ruchami wykonuje się powolny masaż głowicą.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, nie jest bolesny, a skóra pozostaje nienaruszona.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Ilość zabiegów koniecznych dla uzyskania optymalnego efektu za każdym razem jest indywidualna ustalana między kosmetologiem a pacjentem – u jednych osób wystarczy tylko jeden zabieg na okolicę u innych jest to kilka sesji wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jeśli nagromadzonej tkanki tłuszczowej jest dużo, zabieg można wykonać nawet dwa razy w tygodniu. Dla uzyskania widocznych rezultatów w dość otłuszczonych miejscach zaleca się wykonanie serii od 5-10 zabiegów wykonywanych w odstępach około 4 -7 dni.

Efekty już po jednym zabiegu lipolizy ultradźwiękowej

O ile tkanki tłuszczowej jest niewiele, już jeden zabieg da widoczne efekty – nastąpi wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w poddawanej emisji fal ultradźwiękowych partii ciała. Zauważalna będzie także poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. Przyspieszony metabolizm i przemiana materii pomoże również poprzez rozbijanie związków koloidalnych likwidować cellulit.

Dlaczego zabieg jest skuteczny a efekty trwale się utrzymują?

Bardzo istotną sprawą jest iż lipoliza ultradźwiękowa przy zastosowaniu odpowiednich parametrów zabiegowych powoduje pękanie błon komórkowych adipocytów raz na zawsze powodując ich śmierć. Z powodu pęknięcia błon komórkowych tłuszcz wewnątrz zgromadzony jest sprawniej usuwany gdyż nie ma żadnych barier, które wcześniej musiał pokonać. Ponadto trwałe usunięcie adipocytu (komórki tłuszczowej) na zawsze pozbawia ją możliwości wyłapywania, magazynowania i przetwarzania tłuszczu w związki koloidalne.

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA lepsza od biostymulacji !?

Adipocyt czyli komórka tłuszczowa jest swoistym magazynem, który pobiera, przetwarza i magazynuje tłuszcz. W razie potrzeby poprzez podniesienie jego metabolizmu ten tłuszcz może oddawać do organizmu jako paliwo.

Biostymulacja przy pomocy lipolasera, prądów, procesu termogenezybezdrżeniowej i innych zabiegów podnoszących metabolizm, przyspiesza w naszym organizmie wydalanie tłuszczu  – swoiste dostarczanie paliwa, ale to paliwo trzeba jeszcze w jakiś sposób spożytkować np. ćwiczeniami. Intensywne zabiegi powodują, że magazyny czyli adipocyty tracą swój ładunek ale zawsze są gotowe do przyjęcia nowego tłuszczu. Dlatego w zabiegach biostymulacyjnych możemy uzyskać efekt jo-jo. Stosując lipolizę ultradźwiękową spalamy magazyny. Już nigdy adipocyt nie będzie mógł zmagazynować tłuszczu. Dlatego zabieg jest trwały, a efekt szybki. Nie istnieje ryzyko efektu jo-jo gdyż komórki są TRWALE usuwane!

Przygotowanie do lipolizy ultradźwiękowej

Ponieważ tłuszcze wydalane są z moczem ważne, aby pacjent jak najdłuższy czas (nawet tydzień) przed zabiegiem lipolizy ultradźwiękowej zaczął codziennie pić co najmniej 1,5 litra wody (poza innymi płynami przyjmowanymi podczas posiłków). Jest to istotne, ponieważ odpowiednie nawodnienie tkanki tłuszczowej ma wpływ na proces jej prawidłowego rozbijania falami ultradźwiękowymi. Po zabiegu zwiększona podaż płynów zapewnia lepsze oczyszczanie organizmu z toksyn.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Zabieg lipolizy ultradźwiękowej jest bezpieczny pod warunkiem przestrzegania zasad i dobrego kontaktu pacjenta z kosmetologiem Jeśli chodzi o przeciwwskazania do lipolizy ultradźwiękowej, to zaliczamy do nich przede wszystkim:

  1. ciążę i karmienie piersią,
  2. choroby nowotworowe,
  3. wszczepiony rozrusznik serca i zespolenia metalowe – implanty w ciele,
  4. ostry stan zapalny toczący się w organizmie,
  5. podwyższona temperatura ciała,
  6. choroby autoimmunologiczne,
  7. zmiany na skórze,
  8. nadciśnienie tętnicze,
  9. cukrzyca,
  10. przyjmowanie leków rozrzedzających krew i niesteroidowych leków przeciwzapalnych
Nju Skin Gdańsk – liposukcja – cennik.

Najczęstsze błędy w procesie odchudzania przy pomocy lipolizy ultradźwiękowej!

Fale nie działają na otaczające tkanki i nie ma ryzyka uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych ani narządów wewnętrznych.

Ryzyko jednak istnieje i wiąże się z możliwością przegrzania tkanki, dlatego sprzęt powinien stosować wykwalifikowany personel przy zachowaniu środków ostrożności. Należy omijać okolice głowy, szyi i rejon miednicy. Głowica powinna być skierowana tak, żeby kierować fale niemal równolegle do powierzchni ciała, dodatkowo nie powinno się stosować emisji ciągłej, lecz pulsacyjną.

Utracone centymetry mogą szybko powrócić jeżeli po zabiegu pacjent nie będzie przestrzegał diety oraz unikał aktywności fizycznej. Ponadto jeśli mamy do czynienia z dużą ilością tkanki tłuszczowej należy zabieg zakończyć drenażem limfatycznym celem szybszego usunięcia toksyn i niedoprowadzenia do zalegania martwych komórek w przestrzeni międzykomórkowej.

Zdjęcia urządzenia do wykonywania lipolizy ultradźwiękowej

Kontakt

ul. Pi­lo­tów 3/25, 80–460 Gdań­sk-Za­spa
pa­saż han­dlo­wy obok ko­ścio­ła

Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl