Elektrostymulacja prądami Kotza – zabiegi wyszczuplające, modelowanie sylwetki w Nju Skin Gdańsk
W Nju Skin Gdańsk mamy bardzo bogatą ofertę zabiegów na modelowanie sylwetki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać elektrostymulację metodą KOTZA. Czym cechują się takie zabiegi wyszczuplające? Jakie można uzyskać efekty? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego tekstu.
Czym charakteryzuje się elektrostymulacja metodą KOTZA?
Elektrostymulacja to jeden z zabiegów na co dzień stosowanych w ramach fizykoterapii. Na czym to wszystko polega w praktyce? Są tutaj używane prądy elektryczne o stosunkowo niskim natężeniu. Wszystko jest tak zaplanowane, by w pełni wykorzystać lecznicze właściwości. Dobrze wykonany zabieg jest w 100% bezpieczny dla zdrowia Pacjenta. W Nju Skin Gdańsk pracują specjaliści, którzy trzymają nad tym pieczę. Można zatem liczyć na zadowalające efekty i maksymalne możliwe bezpieczeństwo na tej płaszczyźnie.
Trzeba zauważyć, że Prądy Kotza są używane do elektrostymulacji zdrowych mięśni. To nie wszystko. Świetnie sprawdzają się w aspekcie osłabionych mięśni. Tylko nieliczne gabinety kosmetologiczne oferują je w swojej ofercie. Dlaczego? Nie da się ukryć, że wymagają one (od osób przeprowadzających konkretne czynności) bardzo dobrego przygotowania merytorycznego i doświadczenia.
W pewnych przypadkach elektrostymulacja może być nawet świetnym zamiennikiem… tradycyjnego treningu. W większości sytuacji poszczególne programy elektrotreningów są zaś znacznie efektywniejsze (w porównaniu do ćwiczeń tradycyjnych). Zmuszają bowiem mięśnie do dużo większego wysiłku i zarazem wydajniejszej pracy.
Na skutek aktywizacji mięśni, elektrostymulacja pomaga zrzucać zbędne kilogramy. To nie wszystko. Elektrostymulator powoduje wzmocnienie mięśni. Co więcej ani przez moment nie są obciążane stawy i serce.
Kiedy jeszcze pomaga zabieg elektrostymulacji?
- gdy mamy do czynienia z wiotkością skóry
- wspomaga rozkład tłuszczu
- wspomaga usuwanie metabolitów
- metabolizm jest przyspieszony
- produkcja kolagenu jest stymulowana
Elektrostymulacja gwarantuje zauważalne efekty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wymaga to przeprowadzenia od kilku do nawet kilkunastu zabiegów. Co jeszcze jest ważne? Warto dodać, że zabieg (nawet tak polecany, jak ten) nie zastąpi systematycznej aktywności fizycznej, która zmusza do wysiłku całe nasze ciało. Trzeba zauważyć, że elektrostymulacja przede wszystkim skupia się bowiem na konkretnych partiach naszych mięśni…
Dla kogo jest przeznaczony ten zabieg?
Opisywane zabiegi są dedykowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki nim można m.in.:
- błyskawicznie pozbyć się nadmiernej zawartości tkanki tłuszczowej z rozmaitych partii ciała
- wymodelować sylwetkę
- wzmocnić, wyrzeźbić albo rozbudować mięśnie
- ujędrnić i odmłodzić skórę
- poprawić proces przemiany materii
- usprawnić krążenie
Elektrostymulacja – rodzaje i różnice
Nju Skin Gdańsk oferuje rozmaite metody, które są skuteczne w aspekcie usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto zauważyć, że jest kilka wariantów dotyczących elektrostymulacji. Czym się one różnią? W głównej mierze natężeniem i rodzajem prądu, który jest wykorzystywany. Zabieg dobierany jest zaś indywidualnie do stanu oraz tak samo potrzeb Pacjentów. Poniżej możesz zapoznać się z najczęściej występującymi rodzajami elektrostymulacji. Dowiedz się także, jakie są różnice oraz efekty, które można uzyskać po ich zastosowaniu.
Nazwa | Elektrostymulacja metodą KOTZA | EMS | TENS |
Zasada działania | Personel (posiadający odpowiednie kwalifikacje) musi umieścić elektrody w odpowiednich miejscach na ciele Pacjenta. Jest to niezbędne, by uzyskać intensywne skurcze mięśni. Częstotliwość odczuwanych bodźców jest coraz większa w trakcie zabiegu | Jakość sprzętu pozostawia sporo do życzenia. Jest on umieszczany na ciele Pacjenta poprzez tak zwane przylepce. Niestety, wywoływane są tylko powierzchniowe skurcze mięśni | Przezskórna elektrostymulacja nerwów, która powoduje zmniejszone dolegliwości bólowe |
Dlaczego warto się zdecydować? | Podnoszone są pośladki, biust oraz tak zwane pelikany. Najlepszy bodziec dzięki coraz większemu napięciu mięśniowemu. Zabiegi są stosowane kilka razy w ciągu tygodnia | Zabiegi są bezbolesne. Są wykonywane na dużej powierzchni | Te prądy generują wytwarzanie endorfin. Są to naturalne środki przeciwbólowe |
Kiedy nie warto się zdecydować? | Zabiegi są długotrwałe i mało przyjemne. Są wykonywane na małej powierzchni | Jest ryzyko uzyskania wiszących pośladków oraz obniżenia napięcia mięśniowego | Brak skutków ubocznych. Trzeba jednak liczyć się z uodpornieniem na działanie pewnych bodźców |
Na jakie efekty można liczyć? | Najlepsze rezultaty pod kątem spalania i modelowania sylwetki | Spalanie tkanki tłuszczowej (wydłużone w czasie). Nie ma tutaj efektu modelowania sylwetki | Skuteczne zmniejszenie dolegliwości bólowych |
Dla kogo jest przeznaczony ten zabieg? | Dla osób, które chcą uzyskać najlepsze efekty i są w stanie zaakceptować to, że zabiegi nie są do końca przyjemne | Dla cierpliwych i delikatnych kobiet, które są bardzo wrażliwe na bodźce czuciowe | Dla każdego |
Na tej podstawie można wysunąć wiele wartościowych wniosków. Eksperci rekomendują skorzystanie z profesjonalnej, medycznej aparatury, która zapewnia szybkie i zadowalające efekty. Najbardziej polecana jest elektrostymulacja metodą KOTZA. Warto bowiem wiedzieć, że np. metoda EMS nie jest w stanie zagwarantować intensywnego bodźca konkretnym mięśniom. Nie można zatem liczyć na satysfakcjonujące efekty końcowe.
Prądy odchudzające metodą Kotza – jaka jest zasada działania?
Prądy Kotza (określane także jako tak zwana rosyjska stymulacja) są używane w celu wzmacniania zdrowych mięśni. Przy pomocy dwóch elektrod (są one zamocowane na przebiegu mięśnia) jest przeprowadzana jego stymulacja. Zastosowanie odpowiedniej dawki prądu zapewnia właściwe skurcze mięśni. W naszym gabinecie kosmetologicznym Nju Skin można równocześnie podłączyć (niezależnie od siebie) 4 rozmaite partie mięśniowe. Na skutek zastosowania wysokiej częstotliwości prądy Kotza wnikają do stosunkowo głębiej położonych włókien mięśniowych. To zaś powoduje, że impulsy przyczyniają się do otwierania kanałów wapnia. Kationy wapnia (uwolnione) są wysyłane do złączeń mięśni oraz synaps nerwowych. Po to, by odpowiednio pobudzić komórki mięśniowe. Na skutek tego powstaje skurcz wszystkich włókien mięśniowych. Dzięki zwiększeniu objętości mięśnia naciąga się na nim skóra. To zaś powoduje zanik m.in. tak zwanych „pelikanów” czy efektu „wiszącej pupy” (są one niestety często spotykane w przypadku zabiegów typu EMS). Wielokrotne wygenerowanie skurczu mięśnia przyczynia się do podniesienia jego metabolizmu. Tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na paliwo. W związku z tym proces przemiany materii jest przyspieszony. Ma to zaś bardzo dobry wpływ na jędrność skóry. Dodatkowo zmniejsza się także cellulit. Na co jeszcze można liczyć dzięki tym zabiegom? Chodzi na pewno o spalanie tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie obwodów (średnio o około 3 – 5 cm po dokładnie przeprowadzonej serii zabiegowej).
Efekty oraz wskazania do stosowania elektrostymulacji metodą Kotza
Efekt cieplny
W momencie, gdy prąd przepływa przez konkretny obszar ciała, jest generowane wewnętrzne ciepło. Elektro lipoliza powoduje wzrost temperatury przechodzący przez tkanki ciała. Z jednej strony jest on stosunkowo słabo dostrzegalny. Z drugiej strony wzrost jest na tyle wystarczający, żeby rozszerzyć naczynia krwionośne. Tym samym poprawia się krążenie krwi w obszarze jego działania. To zaś stymuluje lokalny metabolizm, co przyczynia się do spalania kalorii oraz równocześnie wzmaga odżywianie tkanek.
Efekt elektrolityczny
Elektro lipoliza powoduje wytworzenie pola elektrycznego, które z kolei generuje ruch jonów (zmieniają one polaryzację komórek). Komórki starają się mimo wszystko zachować swój elektryczny potencjał. Na skutek tego spalają energię, którą czerpią ze zgromadzonego do tej pory tłuszczu.
Efekt stymulujący krążenie
Stosunkowo mały wzrost temperatury (w obszarze działania elektro lipolizy) przyczynia się do rozszerzenia naczyń. Dodatkowo (na skutek stymulującego działania) pobudza on nerwy naczynioruchowe, co z kolei pobudza samo mikrokrążenie.
Wszystkie te efekty, poza tym wpływają na:
- poprawę metabolizmu mięśni
- spalanie tkanki tłuszczowej
- podniesienie napięcia mięśnia
- likwidację “wiszącej pupy” i “pelikanów”
- przyrost masy mięśniowej
- wzrost siły mięśni
- szybszą regenerację mięśni
Prądy Kotza są najczęściej wykorzystywane przez sportowców (jako element treningów). Dodatkowo stosuje się je w przypadku rehabilitacji po różnych kontuzjach w celu odbudowy masy mięśniowej.
Prądy metodą Kotza – właściwe przygotowanie do zabiegu i metodyka
Do zabiegu elektrostymulacji konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Przed zabiegiem trzeba m.in. zdjąć biżuterię. To bardzo ważne! Wszak jest ona przewodnikiem prądu.
Kluczowe jest także przygotowanie skóry. Trzeba zatem usunąć zrogowaciały naskórek. Po to, aby impulsy lepiej docierały w głąb ciała Pacjenta. Skóra nie może być pokryta żadnymi kosmetykami (chodzi o balsamy, czy kremy itp.). Co jeszcze jest istotne? Jeśli miejsce planowanego zabiegu jest pokryte dość dużą ilością owłosienia, to trzeba poddać się zabiegowi depilacji. Włosy utrudniają bowiem odpowiednie przewodnictwo elektryczne.
Zabieg jest realizowany w pozycji albo siedzącej, albo leżącej. Wszystko na tej płaszczyźnie zależy generalnie od miejsca podania elektrostymulacji. W czasie zabiegu nie wolno np. w ogóle zmieniać pozycji, czy wykonywać gwałtownych ruchów… Dlaczego? Pamiętaj, że przemieszczenie elektrod może grozić nawet porażeniem prądem…
Elektrody są przykładane do ciała na specjalnych podkładach albo ewentualnie gazie. W obu tych opcjach powinny być zmoczone wodą. Po to, żeby zwiększyć przewodnictwo prądu. Kosmetolog z gabinetu Nju Skin Gdańsk powoli zwiększa natężenie prądu do momentu, aż pacjent zacznie odczuwać delikatne mrowienie. Gdyby pojawił się jakikolwiek dyskomfort, to trzeba natychmiast powiadomić o tym osobę przeprowadzającą w danym momencie zabieg.
Ile trwa elektrostymulacja? Od około 20 do 40 minut. Ilość zabiegów jest zaś uzależniona od tego, czego konkretnie życzy sobie Pacjent. W zdecydowanej większości przypadków jest to około 10 sesji, które są zaś wykonywane od 3 do 5 razy w tygodniu.
Prądy Kotza – jakie są przeciwwskazania?
Warto podkreślić, że prądy Kotza są dedykowane do terapii zdrowych mięśni. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zastosowania ich w praktyce są:
- wszczepiony rozrusznik serca
- uszkodzenia oraz stany zapalne skóry
- obecność metali w ciele
- pojawiające się zaburzenia czucia
- ciąża
- choroby nowotworowe
- ostre infekcje
- miażdżyca
- zakrzepowe zapalenie żył
- gorączka
- porażenia spastyczne
Każdy zabieg elektrostymulacji może być wykonany dopiero po szczegółowej konsultacji z uprawnioną do wykonywania zabiegu osobą. W końcu nieprawidłowo zastosowane leczenie prądem może mieć bardzo poważne konsekwencje w aspekcie naszego zdrowia. Trzeba zatem szczerze odpowiadać na pytania w czasie wywiadu medycznego i nie zatajać informacji o żadnych dolegliwościach.
Kontakt
ul. Pilotów 3/25, 80–460 Gdańsk-Zaspa
pasaż handlowy obok kościoła
Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!