Prądy odchudzające

Elektrostymulacja prądami Kotza – modelowanie, wyszczuplanie sylwetki – Nju Skin Gdańsk

Czym jest elektrostymulacja metodą KOTZA?

Elektrostymulacja jest jednym z zabiegów fizykoterapii. Polega na użyciu prądu elektrycznego o niskim natężeniu, wykorzystując jego lecznicze właściwości. Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia klienta.

Prądy Kotza są wykorzystywane do elektrostymulacji zdrowych mięśni. Doskonale sprawdzają się w przypadku osłabienia mięśni. Zabiegi z ich wykorzystaniem dostępne są w nielicznych gabinetach kosmetologicznych, gdyż wymagają dużej wiedzy od osoby przeprowadzającej zabieg.

W niektórych przypadkach elektrostymulacja może całkowicie zastąpić tradycyjny trening, w większości jednak przypadków poszczególne programy elektro treningów są o wiele skuteczniejsze od ćwiczeń tradycyjnych, gdyż zmuszają mięśnie do o wiele większej i wydajniejszej pracy.

Elektrostymulacja dzięki aktywizacji mięśni jest sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Elektrostymulator przyczynia się do wzmacniania mięśni, nie obciążając przy tym stawów i serca.

Dodatkowo zabieg elektrostymulacji:

 • wspomaga rozkład tłuszczu,
 • ujędrnia skórę,
 • przyśpiesza metabolizm,
 • wspomaga usuwanie metabolitów,
 • stymuluje produkcję kolagenu.

Elektrostymulacja zapewnia widoczne efekty, jednak wymaga to od kilku do kilkunastu zabiegów. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie zastąpi regularnej aktywności fizycznej, która aktywizuje całe ciało. Elektrostymulacja raczej skupia się na konkretnych partiach mięśni.

Dla kogo zabieg?

Zabiegi przeznaczone są zarówno dla kobiet i mężczyzn, pozwalają na pozbycie się takich problemów jak nadmierna zawartość tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała; modelowanie sylwetki; wzmocnienie, wyrzeźbienie bądź budowanie mięśni; ujędrnienie i odmłodzenie skóry, poprawę przemiany materii i polepszenie krążenia.

Elektrostymulacja – rodzaje i różnice

W Nju Skin Gdańsk wiele osób wybiera tą metodę jako skuteczną w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak mało kto wie, że jest kilka metod elektrostymulacji. W kosmetologii wykorzystuje się różne rodzaje stymulacji. Różnią się przede wszystkim natężeniem, a także rodzajem wykorzystywanego prądu. Zabieg dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące elektrostymulacje i wyjaśniamy różnice i efekty w ich stosowaniu.

Nazwa

Elektrostymulacja metodą KOTZA

EMS

TENS

Zasada działania

Wykfalifikowany personel na aparaturze medycznej musi dokładnie umieścić elektrody w odpowiednich miejscach na ciele w celu uzyskania intensywnych skurczów mięśni. Bodziec jest bardzo intensywny i stopniowo zwiększany w czasie trwania zabiegu

Mało profesjonalny sprzęt (dostępny w marketach), poprzez przylepce umieszczony dowolnie na przebiegu mięśnia wywołuje powierzchowne skurcze mięśni

To rodzaj przezskórnej elektrostymulacji nerwów, powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych

Dlaczego tak

Podnoszą pośladki, biust, pelikany najlepszy bodziec  po przez podniesienie napięcia mięśniowego stosowane kilka razy w tygodniu

Duża powierzchniai bez bolesne

Prądy TENS powodują wytwarzanie endorfin, czyli naturalnych substancji przeciwbólowych.

Dlaczego nie

Mała powierzchnia długi czas trwania, mało przyjemne

Ryzyko obniżenia napięcia mięśniowego i uzyskanie wiszących pośladków nawet stosowane codziennie.

Stosowanie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, można jednak zaobserwować uodpornienie organizmu na działanie bodźców

Efekty

Najlepsze efekty w spalaniu i modelowaniu sylwetki

Wydłużone w czasie spalenie tkanki tłuszczowej bez efektu modelowania sylwetki

Zabieg jest metodą często stosowaną w fizjoterapii, ponieważ skutecznie zmniejszają odczuwanie bólu.

Dla kogo?

Dla chcących uzyskać najlepsze efekty nie bojących się wrażeń czuciowych

dla cierpliwych delikatnych pań wrażliwych na bodźce czuciowe

Dla każdego

Na podstawie powyższej analizy zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej medycznej aparatury, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty. Czyli elektrostymulację metodą KOTZA. Metoda EMS nie jest wstanie dostarczyć intensywnego bodźca mięśniom.

Prądy odchudzające metodą  Kotza – działanie

Prądy Kotza, znane także jako rosyjska stymulacja, stosowane są do wzmacniania zdrowych mięśni. Stymulacja mięśnia prądem przy pomocy dwóch elektrod zamocowanych na przebiegu mięśnia zapewnia odpowiednie jego skurcze. W gabinecie kosmetologicznym Nju Skin jednocześnie można podłączyć niezależnie 4 partie mięśniowe.  Dzięki zastosowaniu wysokiej częstotliwości prądy Kotza przenikają do głębiej położonych włókien mięśniowych. To sprawia, że impulsy powodują otwieranie się kanałów wapnia. Uwolnione kationy wapnia wysyłane są do złączeń mięśni i synaps nerwowych, aby pobudzić komórki mięśniowe. Efektem tego jest skurcz wszystkich włókien mięśniowych. Poprzez zwiększenia objętości mięśnia naciąga się na nim skóra powodując zanik m.in. tzw. “pelikanów” czy efektu “wiszącej pupy” często spotykanego po zabiegach z użyciem prądów EMS. Wielokrotne wywołanie skurczu mięśnia powoduje podniesienie jego metabolizmu a co za tym idzie zwiększenia zapotrzebowania na paliwo. W związku z powyższym przyspiesza się proces przemiany materii. Ma to wszystko bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry i zmniejszenie cellulitu oraz spalanie tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów średnio o około 3-5 cm po wykonanej serii zabiegowej.

Efekty i wskazania do elektrostymulacji metodą  Kotza:

 • Efekt cieplny.

Kiedy prąd przepływa przez określony obszar ciała wytwarzane jest wewnętrzne ciepło. Wzrost temperatury powodowany elektro lipolizą przechodzący przez tkanki ciała jest słabo dostrzegalny, lecz jest wystarczający, aby rozszerzyć naczynia krwionośne a tym samym poprawić krążenie krwi w obszarze jego działania. To stymuluje lokalny metabolizm, powoduje spalanie kalorii i wzmaga odżywianie tkanek.

 • Efekt elektrolityczny

Pole elektryczne wytworzone przez elektro lipolizę powoduje ruch jonów, które zmieniają polaryzację komórek. Komórki próbując zachować swój elektryczny potencjał spalają w ten sposób energię, którą czerpią ze zgromadzonego tłuszczu.

 • Efekt stymulujący krążenie

Niewielki wzrost temperatury w obszarze działania elektro lipolizy (efekt cieplny) nie tylko powoduje rozszerzenie naczyń, ale również poprzez swoje stymulujące działanie pobudza nerwy naczynioruchowe pobudzając mikrokrążenie

Wszystkie te efekty dodatkowo wpływają na:

 • podniesienie napięcia mięśnia i likwidację “wiszącej pupy” i “pelikanów”,
 • poprawę metabolizmu mięśni,
 • spalanie tkanki tłuszczowej
 • wzrost siły mięśni,
 • przyrost masy mięśniowej,
 • przyspieszenie regeneracji mięśni.

Najczęściej prądy Kotza wykorzystywane są przez sportowców jako element treningów, a także rehabilitacji po różnych kontuzjach.

Prądy metodą  Kotza – przygotowanie do zabiegu i metodyka

Elektrostymulacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim przed zabiegiem należy zdjąć biżuterię, gdyż jest ona przewodnikiem prądu.

Ważne jest także przygotowanie skóry – usuniecie zrogowaciałego naskórka, aby impulsy lepiej docierały w głąb ciała. Skóra nie powinna być pokryta również żadnym balsamem czy kremem, a jeśli miejsce zabiegu jest pokryte dużą ilością owłosienia, trzeba je wydepilować, gdyż utrudniają one przewodnictwo elektryczne.

Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej lub leżącej – w zależności od miejsca poddawanemu elektrostymulacji. W trakcie zabiegu nie można zmieniać pozycji i wykonywać gwałtownych ruchów, gdyż przemieszczenie elektrod może skutkować porażeniem prądem.

Elektrody przykładane są do ciała na specjalnych podkładach lub gazie. W obu przypadkach powinny być zmoczone wodą, aby zwiększyć przewodnictwo prądu. Kosmetolog stopniowo zwiększa natężenie prądu, aż pacjent wyczuwa delikatne mrowienie. Jeśli pojawi się jakikolwiek dyskomfort należy natychmiast powiadomić o tym osobę wykonującą zabieg.

Elektrostymulacja trwa około 20 – 40 minut, a ilość zabiegów uzależniona jest od efektów jakie pacjent chce uzyskać. Zazwyczaj jest to około 10 sesji 3-5 razy w tygodniu.

Prądy Kotza – przeciwwskazania

Prądy Kotza przeznaczone są do terapii zdrowych mięśni. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zastosowania ich zastosowania jest:

 • uszkodzenia i stany zapalne skóry,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • zaburzenia czucia,
 • obecność metali w ciele,
 • nowotwory,
 • ciąża,
 • miażdżyca,
 • ostre infekcje,
 • gorączka,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • porażenia spastyczne.

Każdy zabieg powinien być wykonywany po konsultacji lekarskiej, gdyż nieprawidłowo zastosowane leczenie prądem może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Kontakt

ul. Pi­lo­tów 3/25, 80–460 Gdań­sk-Za­spa
pa­saż han­dlo­wy obok ko­ścio­ła

Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl