Frakcyjna mezoterapia mikroigłowa – usuwanie rozstępów

Jakie walory można sobie zagwarantować stosując zabieg z zakresu mezoterapii mikroigłowej? Czym to wszystko charakteryzuje się w praktyce? Dlaczego ten zabieg jest z roku na rok coraz popularniejszy? Wszystkie osoby zainteresowane tym zagadnieniem zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Frakcyjna radiofrekwencja (mezoterapia) mikroigłowa jako zabiegi na usuwanie rozstępów – co warto wiedzieć?

Frakcyjna mezoterapia mikroigłowa to metoda, która jest coraz częściej stosowana w medycynie estetycznej. M.in. do usuwania zmarszczek, blizn (zwłaszcza po trądziku), czy zwiększania napięcia skóry. Kiedy jeszcze wskazana jest mezoterapia mikroigłowa? Chodzi o efektywne usuwanie rozstępów i tak samo przebarwień.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa w praktyce? Chodzi o jednoczesne nakłuwanie skóry mikroigłami oraz ogrzewanie jej przy pomocy promieniowania elektromagnetycznego, charakteryzującego się posiadaniem częstotliwości radiowej. Na skutek ogrzewania tkanki jest stymulowana jej regeneracja. Ciepło przyczynia się do obkurczania włókien kolagenowych. Poza tym indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.

Mikronakłuwanie pobudza regenerację poprzez uszkadzanie tkanki w sposób mechaniczny.

Radiofrekwencja mikroigłowa stwarza możliwość dokładnego określenia zakresu zabiegu. Dzięki funkcjonalności jaką posiada stosowana w naszym gabinecie nowoczesna aparatura nakłucia skóry możemy wykonać na pożądanej głębokość (nawet do 3 mm). To rozwiązanie o wiele skuteczniejsze niż zwykłe lasery, które sięgają najczęściej maksymalnie na poziom około 1,7 mm. W radiofrekwencji mikroigłowej jest precyzyjnie regulowany nie tylko zasięg zabiegu, czas, a także intensywność dotycząca nagrzewania tkanek.

W naszym gabinecie Nju Skin Gdańsk połączenie tych wspomnianych przed chwilą technik pozwala osiągnąć o wiele lepsze rezultaty – niż w przypadku stosowania każdej metody pojedynczo. Przykładem takiego sprzętu, który umożliwia dokładne kooperowanie, jest wykorzystywana w naszym gabinecie nowoczesna Frakcyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa Este Dual.

Radiofrekwencja mikroigłowa (usuwanie rozstępów) w Nju Skin Gdańsk – kto powinien się zdecydować?

Zabiegi są dedykowane osobom w różnym wieku. Wszystko tak naprawdę zależy od danego problemu. Trzeba jednak od razu w tym momencie zauważyć, że największe efekty można uzyskać między 30. a 55. rokiem życia. Jest to związane z lepszą odpowiedzią skóry na bodźce stymulujące (u Pacjentów w tej konkretnej grupie wiekowej). Choć w przypadku osób starszych także można osiągnąć bardzo dobre efekty. Szczególnie, gdy stosuje się zabiegi o stosunkowo zwiększonej intensywności.

Jakie są wskazania do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej?

 • redukcja (usuwanie) rozstępów
 • lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha (likwidacja skóry, która jest po prostu wiotka)
 • stymulacja porostu nowych włosów w łysieniu androgenowym (biorąc pod uwagę mężczyzn i kobiety)
 • usuwanie rozmaitych blizn po trądziku
 • odmłodzenie skóry rąk i stóp
 • spłycenie zmarszczek oraz bruzd (zwłaszcza tych umiejscowionych w trudnych okolicach)
 • leczenie nadmiernego pocenia się
 • ujędrnianie oraz zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi i dekoltu
 • wyeliminowanie cieni pod oczami
 • rozjaśnianie przebarwień

Radiofrekwencja mikroigłowa – Mezoterapia mikroigłowa – jak wygląda zabieg w Nju Skin Gdańsk?

Nie da się niestety ukryć, że wraz z wiekiem nasza skóra traci swoje walory. Chodzi zaś przede wszystkim o jędrność czy sprężystość. Dodatkowo pojawiają się zmarszczki (na skutek ubytków kolagenu w skórze). Włókna kolagenowe są permanentnie zastępowane nowymi, które są zaś produkowane w fibroblastach. Niemniej jednak powyżej 40. roku życia regeneracja kolagenu zostaje w pewnym sensie zahamowana. Na skutek tego więcej kolagenu ulega zniszczeniu niż jest odtwarzane. To zaś prowadzi do tego, iż stan skóry ulega pogorszeniu. Staje się ona coraz bardziej wiotka i mniej elastyczna niż dawniej. Z racji starzenia się organizmu, dość szybkiej utraty tkanki tłuszczowej, niedoborów białka (w diecie), czy szeregu innych przyczyn, włókna kolagenowe niestety ulegają deformacji, wydłużają się, a także skręcają.

Skuteczna, innowacyjna metoda odmładzania skóry, redukcji rozstępów oraz blizn zawdzięcza swoją efektywność połączeniu dwóch metod (mezoterapii mikroigłowej oraz fal radiowych). Zabieg działa na poziome skóry właściwej oraz naskórka. Polega on na selektywnej termolizie konkretnych tkanek.

Na skutek termolizy następuje ich podgrzanie, a w efekcie obkurczenie. To prowadzi do uporządkowania się ich struktur. Helisy kolagenu zaczynają tworzyć jednolitą, spójną strukturę. Poza tym podwyższona temperatura stymuluje fibroblasty, które rozpoczynają proces odbudowy włókien kolagenowych i produkcji nowych komórek. Zregenerowane oraz odbudowane helisy kolagenu przyczyniają się do zwiększenia napięcia tkanki. Skóra staje się znacznie bardziej elastyczna i gładsza. Czas regeneracji zależy jednak od pewnych czynników (takich jak wiek, gospodarka hormonalna, aktywność fizyczna, czy stosowana dieta itp.).

Przepływ energii, która jest wyzwalana w czasie zabiegu, następuje automatycznie (na żądanej głębokości od 0,5 mm do 3 mm).

Parametry zabiegowe są dopasowywane pod kątem różnych kwestii. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Dzięki temu Pacjenci mogą liczyć na efekty oraz maksymalne możliwe bezpieczeństwo. Chodzi m.in. o zależność pod kątem tkanki, która będzie poddawana działaniu fachowców. Co jeszcze jest tutaj ważne? Ustawiania zależą od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. W trakcie zabiegu jest stosowana temperatura od 45 do 60 stopni, która działa na skórę. Dlaczego jednak taki właśnie przedział powinien być zachowany? Niższa temperatura nie rozpocznie procesów regeneracji. Tymczasem zbyt wysokie wartości doprowadzą do uszkodzenia tkanek… Urządzenie umożliwia regulowanie intensywności fal radiowych, emisji RF, jak i czasu przerwy między nakłuciami (od 0,5 do 3 sekund).

Na skutek obecności mikroigieł przewodzących ciepło w głąb skóry (w radiofrekwencji mikroigłowej) każda warstwa poddana zabiegowi jest jednocześnie i zarazem równomiernie nagrzewana. W przypadku klasycznych laserów jest inaczej. Wszak w tym aspekcie promieniowanie (emitowane na zewnątrz skóry) przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega absorpcji. Na skutek tego tkanka nie jest nagrzewana w sposób równomierny. Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, co powoduje nagrzewanie tkanki. To prowadzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co uruchamia proces regeneracji i tym samym powstawania nowej, młodej tkanki (mającej prawidłową budowę).

Do wykonywania zabiegów w Nju Skin Gdańsk jest przeznaczona głowica z kartridżami, które są zakończone mikroigłami izolowanymi (pozłacanymi) albo nieizolowanymi. Do dyspozycji są kartridże z 25 lub 49 mikroigłami pokrytymi powłoką złota.

W przypadku igieł izolowanych, energia RF jest emitowana wyłącznie na zakończeniu igły na wybranej głębokości – dzięki temu zabieg jest o wiele mniej inwazyjny.

Przebieg zabiegu krok po kroku

Na początku musi być dokładnie wyznaczony i zdezynfekowany obszar skóry. Jest on potem nakłuwany matrycą mikroigiełek. Urządzenie ma wygodną końcówkę, która płynnie wsuwa igły pod skórę. W dalszej kolejności urządzenie emituje energię na podstawie uprzednio ustawionych (dobranych indywidualnie do danej sytuacji) parametrów.

Pojedyncze przyłożenie nie trwa dłużej niż jedną sekundę. Na skutek tego zabieg jest wykonywany stopniowo oraz systematycznie na całym, wyznaczonym obszarze.

Następny etap to zmiana głębokości wkłuć. Potem wykonuje się kolejne przejście. Co jest tutaj warte wyjaśnienia? Zazwyczaj wykonywane są 2, 3 lub 4 przejścia (w zależności od potrzeb) na jednym i tym samym obszarze skóry (aczkolwiek uwzględniając różne głębokości).

Wykonując 3 przejścia robimy 3 różne procedury w tym samym czasie:

 • najgłębiej powinny być robione strefy koagulacji skóry
 • pośrodku są realizowane strefy koagulacji, pogrubienia i przebudowy kolagenu
 • najpłycej powinny być zaś robione strefy pogrubienia i przebudowy kolagenu

Można stwierdzić, że w trakcie jednego zabiegu uzyskujemy… niejako efekt z 3 rozmaitych zabiegów. Jest to zaś bardzo doceniane przez Klientów.

Cały zabieg (składający się z 3 przejść) trwa zwykle około pół godziny. Jest on porównywalny do zabiegu z użyciem najpopularniejszego do tej pory lasera frakcyjnego.

Przed wykonaniem zabiegu można nałożyć na skórę dobrej jakości krem znieczulający. W czasie wykonywania właściwych czynności (jak i po ich zakończeniu) nie ma przeszkód, by podawać odpowiednie preparaty. W Nju Skin Gdańsk dbamy o to, by były one najwyższej możliwej jakości.

W zdecydowanej większości przypadków zabieg jest bezbolesny. Są osoby, które w jego trakcie nawet odczuwają przyjemne ciepło.

Po wykonaniu zabiegu występuje delikatne zaczerwienie. Takie symptomy ustępują jednak po 24-48 godzinach. W żadnym wypadku nie przeszkadzają one w normalnym funkcjonowaniu.

Jakie są najważniejsze walory frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej?

Główne zalety tej nieinwazyjnej metody to m.in. duża skuteczność, relatywnie małe ryzyko wystąpienia powikłań oraz krótki czas rekonwalescencji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może być wykonywany tak naprawdę przez cały rok. Nie da się ukryć, że to spore udogodnienie w porównaniu z zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Wszak czynności w tym drugim przypadku wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny (przez zbyt silne promieniowanie słoneczne; szczególnie mające miejsce w porze letniej).

W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, oferowany przez nasz gabinet zabieg nie przyczynia się do wysięku krwi. Poza tym nie występują takie kłopoty, jak złuszczenie oraz zmiana kolorytu skóry itp. Po wykonanym zabiegu skóra jest co prawda lekko zaczerwieniona i widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, ale zanikają one maksymalnie w ciągu kilku dni.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Kiedy opisywany zabieg nie może być przeprowadzony?

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • epilepsja oraz choroby psychiczne
 • choroby skóry
 • obecność metalowych implantów w miejscu zabiegu
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • schorzenia zakaźne i autoimmunologiczne
 • posiadanie stymulatora serca lub defibrylatora
 • stany zapalne naczyń żylnych i chłonnych
 • choroby przewlekłe (takie jak nowotwory, AIDS, cukrzyca)
 • posiadanie aktywnych zakażeń skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej i grzybiczej
 • obecność dużych, bolesnych żylaków w miejscu wykonywania zabiegu

Efekty

Premierowe efekty są widoczne często zaraz po wykonanym zabiegu. W wyniku obkurczenia włókien kolagenowych, skóra jest o wiele bardziej elastyczna i jędrna, niż miało to miejsce wcześniej. Na finalny efekt trzeba jednak poczekać. Ile? Od 1 do 3 miesięcy. Wszak tyle czasu zachodzi w skórze proces dotyczący syntezy nowych włókien kolagenu, skręcania oraz zagęszczania jego włókien. Taki okres musi upłynąć, by powstały nowe połączenia pomiędzy nimi… Na skutek tego skóra staje się napięta i sprężysta. Poza tym znikają drobne zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, szyi czy dekoltu. Na co jeszcze można liczyć? Dodatkowo poprawia się owal twarzy. Policzki są znacznie bardziej elastyczne i lekko się unoszą. Tym samym proces starzenia się twarzy zostaje w pewnym sensie zahamowany. Dodatkowo blizny są mniej widoczne, a rozstępy znikają.

Efekt rewitalizujący osiąga się zaś na skutek ogrzewania (przez silne impulsy) energii tkanki wokół igieł. Wprowadzone w głąb skóry (na głębokość do 3 mm) końcówki igieł-elektrod generują moc na odcinku tylko 30 mikrometrów.

Na pozostałej długości elektrody są bardzo dokładnie izolowane. Na skutek tego ciepło nie wydziela się poza określonym obszarem. Taka idea skutecznie chroni naskórek np. przed uszkodzeniem.

Opisywany zabieg odbywa się na różnych głębokościach skóry. Po to, żeby efekt był jeszcze bardziej spektakularny.

Zastosowanie tak cienkich igieł pod skórę nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych czy dyskomfortu. Zabieg nie pozostawia widocznych śladów. Na skutek tego moc może być większa, a terapia bardziej intensywna. To zaś oczywiście przekłada się na rezultaty końcowe.

Ile zabiegów warto wykonać?

Zazwyczaj cały cykl terapii bazuje na około 3-4 zabiegach, które są wykonywane w odstępie od 4 do 6 tygodni. Dużo tutaj zależy od potrzeb Pacjenta i stanu skóry. Po wykonaniu pełnej serii rekomenduje się zrealizować zabieg, który ma na celu podtrzymanie efektów.

W celu usunięcia rozstępów potrzeba serii 4–6 zabiegów (czasami ta liczba może być nawet większa). W tym aspekcie pełny efekt można uzyskać po 8-10 miesiącach. Dobra informacja jest zaś taka, że na szczęście rezultat jest trwały. Na skutek tego po zakończeniu cyklu nie ma konieczności okresowego powtarzania tej terapii.

Liczba zabiegów (jak i odstępy pomiędzy nimi) są ustalane indywidualnie z każdym Pacjentem. RF znakomicie spełnia wymagania Klientów oczekujących spektakularnego efektu przy relatywnie małej inwazyjności. Dodatkowo dobre rezultaty można uzyskać w relatywnie krótkim czasie.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu skóra powinna być i zostanie posmarowana kremem ochronnym z filtrem SPF 50. Dlaczego nie można o tym w ogóle zapominać? Dzięki temu skóra będzie bardzo dobrze zabezpieczona przed ryzykiem infekcji. Poza tym czas gojenia ulegnie skróceniu.

Dodatkowo po zabiegu można poddać tkanki działaniu zimna. Po to, by złagodzić skórę – można to zrobić przy pomocy specjalnej głowicy chłodzącej, która jest oczywiście dostępna w naszym gabinecie. Warto wiedzieć, że zimno działa przeciwbólowo. Dodatkowo hamuje receptory w skórze oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów bólu. Takie zabiegi typu krio są również polecane w przypadku cer podrażnionych. Zimno stymuluje nie tylko zwężanie, ale też rozszerzanie naczyń krwionośnych. Na skutek pobudzonej mikrocyrkulacji poprawia się zaś wchłanianie aktywnych substancji.

Po zabiegach RF może pojawić się delikatny rumień. Utrzymuje się on jednak maksymalnie przez 2 dni. To zaś jedyny ślad wykonania zabiegów z tej właśnie grupy.

Do czasu zagojenia skóry należy unikać opalania się oraz wizyt w saunach.

Rekomenduje się dbać o higienę. Pamiętaj, by nie drapać i nie pocierać skóry. Kosmetyki mogą być używane dopiero po wygojeniu się skóry (najwcześniej po 12 godzinach). Do momentu zagojenia się skóry można używać porządne kremy łagodzące.

W okresie słonecznym (po zabiegu) warto zawsze mieć pod ręką krem z filtrem UV 50.

Laser czy radiofrekwencja mikroigłowa?

To często zadawane pytanie… Warto wiedzieć, że zabiegi przy użyciu lasera wymagają znacznie dłuższej rekonwalescencji. Ponadto nie mogą być wykonywane w miesiącach słonecznych. Efektywność liftingu w przypadku obu zabiegów jest na stosunkowo zbliżonym poziomie. Na pewno przewaga RF mikroigłowej to czas gojenia (wynoszący maksymalnie 3 dni) oraz głębsza penetracja skóry. Ponadto w tym przypadku zabiegi mogą być wykonywane tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy.

Kontakt

ul. Pi­lo­tów 3/25, 80–460 Gdań­sk-Za­spa
pa­saż han­dlo­wy obok ko­ścio­ła

Tel: 667 875 004
Email: biuro@nju-skin.pl

  0 komentarzy:

  Dodaj komentarz

  Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
  Feel free to contribute!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *